Pamiątki z Bali

26 kwiecień 2016.

187
com_content.article
(17 razy zagłosowano, średnia ocena 4.53 na 5)
Pamiątki z Bali4.53 out of 50 based on 17 voters.


Najpiękniejszą pamiątką z każdego wyjazdu są wspomnienia i zrobione przez nas zdjęcia, ale warto też się pokusić na kupienie kilku rzeczy. Bali słynie z lokalnego rzemiosła. Kupując pamiątki to właśnie na nie warto najlepiej zwrócić uwagę. Dla bardzo wielu mieszkańców wyspy, rzemiosło jest jedynym źródłem dochodu. Pamiętajmy też, że niemal wszędzie obowiązuje zasada targowania się.

Bali | Balijskie sklepy
Bali | Balijskie sklepy (by sayluiiiis )

Biżuteria

Srebrne bransolety, naszyjniki, pierścionki, kolczyki, spinki do mankietów i wiele innych – to jedne z najchętniej kupowanych pamiątek na Bali. Kuszą bogatą kolorystyką i kamieniami szlachetnymi. Co ważne, większość z nich robiona jest na Bali.

Drewniane rzeźby

Turyści na Bali często kupują też drewniane rzeźby przedstawiające zwierzęta czy bóstwa. Każda z nich ma jakiś symbol, o którym może opowiedzieć nam sprzedawca. Przed zakupem warto dokładnie obejrzeć figurkę, bo bywa, że sprzedawane są podróbki (tańsze, zrobione z gipsu).

Latawce

Kolorowe latawce to atrakcja szczególnie dla dzieci. Mogą przedstawiać statki, samoloty czy smoki. Są wykonywane ręcznie przez mieszkańców wyspy. Można je kupić na wielu targach, np. w Kuta.

Chusty

Kolorowe chusty, z tradycyjnymi balijskimi wzorami to kolejna często kupowana pamiątka. Chusta może nam przydać się również na samych wczasach, np. w celu okrycia się podczas zwiedzania świątyń czy wieczornych spacerów po plaży.

Kawa i herbaty

Bali słynie też z wyśmienitych kaw i herbat. Bardzo smaczna i warta zakupu jest herbata z trawy cytrynowej albo cynamonowa. Nie zapomnijmy też o kawie Kopi Luwak wytwarzanej z ziaren kawy, które wydalane są przez zwierzę o nazwie Łaskun muzang (lokalnie nazywane „luwak”). Jest to najdroższa kawa na świecie.

Obrazy

Warto też pochodzić po galeriach w celu zakupu ręcznie malowanego obrazu.

Widokówki, magnesy, breloczki

Pocztówki z kadrami Bali czy magnesy i breloczki przedstawiające symbole wyspy to bez wątpienia jedne z najczęściej kupowanych pamiątek. Zajmują mało miejsca, są tanie i łatwo dostępne. Widokówki można włożyć w ramki i powiesić na ścianie, magnesy dołączą do kolekcji z poprzednich wakacji.

Inne

Z Bali możemy przywieźć jeszcze piękne, drewniane maski, kolorowe ubrania, naturalne kosmetyki czy słodkości. Warto wybierać rzeczy robione na wyspie, wspierając tym samym lokalną społeczność.

Bali | Kolorowe maski z Bali
Bali | Kolorowe maski z Bali (by Antonina )